Telefonas: 370.68774775
Miestai, kuriuose dirba: Vilnius
El. pašto adresas: [email protected]
Interneto svetainė: https://www.esukmc.lt/
Pagrindinė veiklos sritis: Individualios konsultacijos, praktinių mokymų ir seminarų, mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo), saviugdos ir terapinių grupių vedimas. Geštalto psichoterapijos konsultantė, Įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė, Kognityvine ir elgesio terapija grįstos streso ir priklausomybių valdymo programos (Mindfulness) sertifikuota mokytoja – instruktorė, režisierė. Domėjimosi sritys: praktinė psichologija, meditacijos, psichodrama, kūrybinis rašymas, psichologinis švietimas, darna su gamta.

MINDFULNESS

Dėmesingo įsisąmoninimo (angl. “mindfulness”) metodo esmė – valingas dėmesio sutelkimas į norimą objektą, suvokiant realybę tokią, kokia ji iš tiesų yra. Kaip budistinių religijų praktikų sudedamoji dalis, šis metodas žinomas jau kelis tūkstančius metų, o dabar jis jau moksliškai pagrįstas ir sėkmingai taikomas psichologijoje, siekiant suvaldyti stresą, gydant depresiją, nerimo bei valgymo sutrikimus,  priklausomybes, jis padeda, esant lėtiniam skausmui, net onkologijų atveju.  Dėmesingo įsisąmoninimo praktikos vis plačiau taikomos kasdieniniame gyvenime.

Šio metodo pradininkas – Jon Kabat-Zinn (1979, 1990), dirbęs Masačiusetso universitete (JAV), kuris sugebėjo pasinaudoti senųjų dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) praktikų patirtimi ir sukurti struktūruotą, visiems prieinamą ir šiuo metu vyraujančią programą skirtą žmonių, kenčiančių lėtinius skausmus ar sergančių kitomis ligomis ar sutrikimais būklei ir gyvenimo gerinti. Vėliau šis metodas buvo pritaikytas vis naujoms klientų grupėms. Pati „mindfulness“ kaip dėmesingo įsisąmoninimo sąvoka buvo pradėta naudoti medicininiams tikslams, kaip grupinė praktika, mokomoji ir turinti stiprų psichoterapinį potencialą bei padedanti susitvarkyti su modernaus gyvenimo iššūkiais ir atskirta nuo bet kokios religijos.

Šio metodo tikslas – per struktūriškai atliekamas pratybas, natūraliai įdiegti į kasdieninį žmogaus gyvenimą didesnį adaptyvumą ir funkcionalumą suteikiančius ir lavinančius įgūdžius. Jis milžinišku greičiu išplito JAV, Europoje ir visame pasaulyje, įrodžius jų efektyvumą daugelio sutrikimų atvejais įvairiuose kontekstuose (didelėse įmonėse ir korporacijose, ligoninėse, mokyklose ir t.t.).

Nors dėmesingas įsisąmoninimas savo esme ir savo tikslais yra labai paprastas, jo praktika yra gana sudėtinga, nes praktikuojančiajam reikia nuolat atsigręžti į dabartinį momentą ir jame būti, kad ir kas tuo metu vyksta, o mes sudėtingų ar diskomfortą keliančių patirčių instinktyviai vengiame.

MINFULNESS programos kertinis akmuo yra dėmesingo įsisąmoninimo mokymas ir formali praktika, siekiant padidinti žmogaus atsparumą stresinėms ir diskomfortą ar skausmą keliančioms patirtims bei pagerinti bendrą funkcionavimą. Programos trukmė 8 savaitės. Taip yra nustatyta todėl, kad būtent per tiek laiko išsiugdo nauji įgūdžiai bei įpročiai, kuriais galima remtis bet kurioje stresą keliančioje situacijoje ir jais naudotis kasdieninėse veiklose ar santykiuose su kitais žmonėmis. Tuo tarpu, kiek bekauptume informacijos ir žinių, jos stresinėje situacijoje tiesiog “išgaruoja”.

8 savaičių trukmė pagrįsta neurofiziologinių tyrimų rezultatais – būtent per tokį laikotarpį pastebimi ne vien psichologiniai, bet ir fiziologiniai pokyčiai smegenyse. Pastebėta, kad padidėja smegenų srities, vadinamos sala, aktyvumas (sala atsakinga už savasties jausmą, empatiją, emocijų atpažinimą ir raišką). Taip pat pagerėja ryšiai tarp migdolinio kūno ir smegenų sričių, atsakingų už sėkmingą emocinį reguliavimą. Veikiamas ir priekinės smegenų žievės aktyvumas, o tai sąlygoja subjektyviai jaučiamo skausmo mažėjimą…

Fenomenalios informacijos portalas * KAS * KUR * KADA *

Sukurti naują vartotoją

x