Visos Saulės sistemos planetos išsidėstę tam tikra tvarka ir yra nutolę tam tikru atstumu nuo Saulės. Stebint jas, kartais atrodo, tarsi planeta sustoja ir po to pradeda judėti atgalios. Iš tiesų, taip nėra: tai Žemės orbita aplenkia vieną ar kitą planetą. Tad ir atrodo stebėtojams, jog planeta pajudėjo atgal. Šis reiškinys  labai seniai pastebėtas  astrologų ir astronomų, ir jis vadinamas „retrogradiniu judėjimu“. Tokį  judėjimą turi visos planetos, išskyrus šviesulius – Saulę ir Mėnulį.

Kiekviena planeta veikia Žemę, ir, be abejo, visa, kas gyva joje. Retrogradu judančios planetos energija nukrypsta į jos vidų. Pasikeitimai energetiškai paveikia mus, mūsų imlumą, suvokimą, norus, įneša į gyvenimą neveiklumo, apatijos, tingumo, prastina veiklos rezultatyvumą, nepriklausomai nuo įdėtų pastangų.  Žinant apie retro periodus, galima išvengti bereikalingo jėgų eikvojimo, nusivylimų, galima numatyti, kaip vystysis pradėti procesai, santykiai, sandoriai...  Pirmiausiai į tai turėtų atkreipti dėmesį verslininkai, visuomenės veikėjai. Na, o ir mums, kiekvienam, yra dėl ko pagalvoti.

Astrologiškai reikšmingiausios yra trys artimiausios planetos – Merkurijus, Venera, Marsas.

MERKURIJUS retrogradinis būna tris kartus per metus, po 24 dienas. Antroji kilpa -  nuo liepos 26 d. iki  rugpjūčio 19 d. Šiuo laikotarpiu bendravimas tampa komplikuotesniu, žmonės neteisingai traktuoja informaciją, iškreipia ją, arba linkę apgauti, nepasakyti iki galo, nuslėpti. Ne visada tai vyksta sąmoningai, dažnai žmogus neturi pakankamai informacijos, pats to net nesuvokdamas.

Ko nereikėtų daryti:

-          Pasirašyti kontraktų, vengti sandorių (galimos klaidos, apsirikimai),

-          Pradėti dirbti naujoje pozicijoje (atsiskleis informacija, kuri pakeis jūsų požiūrį į šią veiklą, į viršininką),

-          Pirkti telefoną, techniką, automobilį (bus paslėptų defektų).

-          Susipažinti (pažintys bus trumpalaikės),

-          Pradėti naują veiklą, registruoti firmą, tuoktis (partneris jūsų netenkins, bus intrigų, nepasitikėjimo),

-          Parinkti laiką konferencijoms, šventėms, svarbiems pasitarimams (dauguma negalės dalyvauti).

-          Siųsti svarbių dokumentų, laiškų (tikimybė, jog gali pradingti),

-          Komandiruotės gali būti bevaisės.

Kas šiuo metu seksis:

-          rasti prapuolusius daiktus;

-          padaryti tvarką dokumentuose, failuose, bibliotekose;

-          atstatyti nutrūkusius ryšius su draugais, kolegomis, pažįstamais, giminaičiais;

-          pabaigti tai, kas buvo „padėta giliai į stalčių“;

-          susimąstyti apie pasikartojančias situacijas;

-          raustis senuose popieriuose, juos išrūšiuoti, išmesti nebereikalingą šlamštą;

-          pasižymėti pastebėjimus;

-          pirkti tik tai, ko anksčiau negalėjote nusipirkti dėl tam tikrų priežasčių;

-          apmąstyti idėjas, prie kurių galėsite dirbti Merkurijui išsitiesinus.

MARSO retro periodas trunka 2,5 mėnesio ir būna kartą per dvejus metus. Tuo metu, kai Marsas piešia danguje savo zigzagą, žmogus painiojasi savyje nežinodamas, kur link ir kaip jam reikia kreipti savo energiją, eikvoti jėgas. Neretai įsižiebia, atsinaujina seni konfliktai. Vienok pastebėta, kad ta pusė, kuri pradeda kovą esant retro Marsui, paprastai  pralaimi.  Šiuo periodu nerekomenduojama pradėti naujos veiklos, kadangi aiškiai neįsivaizduojame, kaip tai reikėtų daryti. Ir atvirkščiai, jei jūs seniai blaškotės nusibodusiame darbe ir vis nesiryžtate trenkti durimis, retrogradinis Marsas padės atsisveikinti su tuo, kas atgyveno, išsisėmė. Taipogi nerekomenduojama pradėti projektų, kuriems reikės daug energijos sąnaudų. Labai tikėtina, kad jam išsitiesinus suprasite, kad visai be reikalo įdėjote tiek daug pastangų. 

Retrogradinio Marso periodas – birželio 27 d. – rugpjūčio 27  d. Primetame bent po savaitę stacionariam Marsui, kai viskas tarsi sustoja.

Nuo kovo 9-osios iki liepos 10-osios Skorpionu atbulai juda JUPITERIS. Jis „sumažina apsukas“ valstybinėse struktūrose, iškelia į paviršių senus klausimus ar problemas. Žmonės dažniau  vadovaujasi savo vidiniais įstatymais, principais, nei visuomenės priimtinomis taisyklėmis. Šiuo periodu galime išplėsti savo vidinę išmintį ir pagilinti asmeninę gyvenimo patirtį. Geriau pavyksta pažvelgti į save iš šalies ir pastebėti, kur ir kaip reikia kreipti savirealizacijos procesus.  Venkite kritikuoti kitas religijas, gvildenti šiuolaikinius etinius klausimus, piršti savo filosofiją. Verčiau peržiūrėkite asmeninę vertybių sistemą, įjunkite į ją tai, ką esate užmiršę, atmeskite tai, kas nebereikalinga. Retro Jupiterio uždavinys – padėti jums surasti savo pašaukimą, kad galėtumėte praturtinti vidinį pasaulį, ūgtelėti dvasine prasme. O Skorpionas tik padės atsikratyti tuo, kas trukdo jūsų laimei.

Laikotarpiu nuo birželio 19 d. iki lapkričio 25 d. atbulai judės NEPTŪNAS.

Tai laikas, kai riba tarp realybės ir iliuzijų tampa vos įžvelgiama, ir visos svajonės gali būti įgyvendintos. Išnaudokite šį laiką įsigilinimui į savo fantaziją, pavyzdžiui, užsirašykite, apie ką Jūs svajojate, savo dienoraštyje. Jūsų svajonės bus aiškesnės ir garsesnės negu paprastai. Vidinis atkaklumas gali padėti stebuklingai prasiskverbti į savo vidinį pasaulį. Klausykite savo intuicijos, pajuskite sielos harmoniją. Galbūt Jus aplankys Mūza, iš kurios Jūs semsite kūrybinį įkvėpimą. R Neptūnas gali sustiprinti Jūsų ekstrasensinius sugebėjimus, paversdamas Jus neįtikėtinai jautria asmenybe.

Nuo balandžio 18 d. iki rugsėjo 6 d.  retrogradu juda ir SATURNAS. Natūralu, jei įvykiai strigs, planai nuolat suirs... Saturnas retrogradinėje padėtyje būna 4,5 mėnesio, ir būtent tuo laikotarpiu darbus gali tekti perdaryti tol, kol bus padaryta tobulai. Būtinybė eikvoti papildomą laiką ir negalėjimas greitai ir laiku užbaigti to, kas pradėta, be abejo, jums nepatiks ir kels stresą. Reikėtų pasistengti atsipalaiduoti. Įtemptas noras žūt būt išspręsti savo problemas tik padidins jų kiekį. Vietoj to patartina daugiau laiko skirti įtvirtinimui to, ką jau seniai darote. Šis laikotarpis išmokys jus kantrybės ir laiko valdymo meno. Savitvarka ir sisteminis mąstymas padės įveikti kliūtis. Periodui pasibaigus, galėsite didžiuotis savimi ir mėgautis įdėtų pastangų vaisiais.

PLUTONO retrogradinis periodas – nuo 22 balandžio iki  1 spalio. Tai išsivalymo periodas. Tiesos suradimas savyje gali būti labai aštrus ir negailestingas. Bet atsargiai analizuodami, kas jums reikalinga, o kas – ne, padės išsivaduoti iš to, kas nereikalinga. Praradimai arba tuštuma sieloje  gali tam tikru laiku jus išmušti iš pusiausvyros, atimti iš po kojų tvirtą pagrindą, tačiau būtent tokiu būdu Plutonas patikrina jūsų gebėjimą būti ištikimais sau ir savo paskirčiai.

Nors planetos juda reversu, žmonės gi privalo judėti pirmyn. Linkiu tvirtų žingsnių. 

Jūsų astrologė Vega Vida 

Fenomenalios informacijos portalas * KAS * KUR * KADA *

Sukurti naują vartotoją

x